Forums » Cum si când să îmi aleg partenerul de viață

Pentru baieti: ce va deranjeaza la unele fete?

• O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • Unul din cei mai creativi și îndrăgiți scriitori, Mark Twain, mu...  more
    • 10 posts
    October 24, 2009 6:25 PM EEST
    sylyu: ``fetelor acuma faceti si voi o tema de discutie de genul asta si incepeti sa ziceti ce nu va place la noi``
    cum am mai spus si mai sus...pe noi nu ne lasa sufletu sa deschidem subiectu asta :))
  • October 24, 2009 6:47 PM EEST
    Sylvyu wrote...
    sau nu-ti convine ca imi place sa am multe prietene(amice)

Tu razi dar nu stii cate fete au fost ranite de baieti cu jocul de "prietenie", ca "amici".... ;)
    Tu razi ele plang. :)

• October 24, 2009 11:57 PM EEST
    ---
  • October 25, 2009 12:33 AM EEST
    Sylvyu wrote...
    imi pare rau ca nu ma cunosti  dar eu dau destul de bine de inteles amicelor care le am ca nu ma intereseaza ca prietena(iubita, posibila nevasta) ci doar ca amica eventual ft buni amici
    pt cele care plang imi pare rau, dar si ele se pot asigura daca un baiat e interesat in ele , nu zic ca e vina lor pt ca mai sunt si unii baieti care nu stiu sa se compoarte si doar vor sa se dea mare in fata altor baieti ca "umbla" cu mai multe in acelasi timp nu te da pe indirecte pt ca nu ma cunosti cum sunt
    si NLY nu am vazut ceea ca ai zis ca nu vrei sa deschizi acest subiect
    totusi acest subiect pt mine e o rezultatul unei lipse de ocupatie

Nu e nevoie sa te cunosc
    Stiu ca am fost ca tine... mai bine te cercetezi inaintea Lui Dumnezeu si vezi ce faci
    Pana la urma... zici ca nu vrei cu ele dar cu o fata orice cuvant e examinat si ele fiind mai sensibile... visez la ceva.

Poti sa imi zici orice vrei dar daca tot razi si glumesti cu orice fata... vei face numai durerii.
    Nu stiu de tine dar unul as folosi de pilda... ai imagina pe mama ta sa vorbeasca asa cu sute de baietii?

Mi-a zis cineva... imagineaza sa te intrebe sotia ta si sa vada cate fete ca amicii ai...
    Sa nu imi zici ca nu ti-a intrat in gand vreodata despre amiciile tale ca le placi... daca nu ti-a intrat niciodata in gand ca vreo simtire sau placere pentru ele poti sa vorbesti... dar daca... ar fi mai bine sa nu mai vorbesti si mai ales dac ele s-a gandit si a simtit ceva pentru tine... ar fi mai bine sa...

Tu razi dar n-as rade.
    Invata din greselile altora.... sa nu te trezesti cu pete inaintea Lui Dumnezeu si sotia ta.

• October 25, 2009 1:10 AM EEST
    man, :)) nu ma intelegi eu nu sunt casatorit, si cand esti casatorit lucrurile se schimba, iti dedici tot timpul doar pt familie, si atunci cand am sa vorbesc cu amicile pe care le am, am sa o fac cu viitoarea mea sotie langa mine :P
    nu spune ca ai fost ca mine, de moment ce intelegi doar ce vrei tu sa intelegi :P
    eu glumesc cu fetele care stiu de gluma si sa nu-ti imaginezi glume de genul sa iesim in oras sau la un suc, sau vrajeli din astea, parca vad ca o sa zici ca si tu faceai glume de genul asta, ba le mai ziceai si in gluma ca vrei sa fii impreuna si sa te casatoresti,
    nu amesteca o persoana singura care nu are nici o relatie mai speciala cu nici o fata, si poata sa vorbeasca cu toate fetele :D cu o persoana casatorita pt ca deja lucrurile se schimba
    nu-mi da de pilda pe o fata ca vorbeste care vorbeste cu sute de baieti(mama mea) de moment ce vorbeam ce ziceai ca EU nu pot sa rad si sa glumesc cu orice fata, nu mai amesteca lucrurile,
    si mai repet o data NU SUNT CASATORIT :)) si voi continua sa vb cu toate fetele pt ca asai firea mea, si ca ca fire prieteneoasa am nevoie sa vorbesc, si sa rad si sa glumesc ca orice tanar :D deci din nou spun imi pare rau ca nu ma cunosti :P:)) si nu stiu ce crezi tu camd spun:"a glumi,a rade si a vorbi cu multe fete" :D poate vrei sa-mi explici, cred ca te gandesti la un lucru as putea spune "pacatos" daca imi spui sa ma cercetez inaintea lui Dumnezeu, la urmatoarea replica care imi vei scrie, te rog sa nu ma mai crezi casatorit :))=))=))
  • October 25, 2009 1:17 AM EEST
    si ce sa invat din greselile altora, cred ca vroiai sa zici din greselile tale de moment ce ai zis ca "ai fost ca mine"(lucu ce numi vine a crede, de moment ce nu intelegi ce vreau sa zic ) crezi eu ma "bag" pe toate fetele si sa ies cu ele in oras si toate astea? (Lasa glumele deoparte-editat de Abel)

deci cum ziceam stai linistit ca nu ies cu in oras cu toate fetele si nici macar cu una in concret ca sa nu zici ca ies doar cu una ca vb din nou la plural si la singular doar petrec timpul alaturi de amicele mele si de amici mei ca sa nu zici dupaia ca am doar amice in fine :-J nu am ce invata din greselile "altora" atat timp cat Dumnezeu mi-a dat intelepciune si datorita lui sunt ft bine asa cum sunt, atat spiritual cat si fizic si ma binecuvantat cu 2 parinti care imi vor binele si imi spune cum trebuie facute lucrurile
  • October 25, 2009 1:18 AM EEST
    Tinerii din zilele de azi....
    Cica va vorbi cu sotia langa el cand vorbeste cu amiciile? Se vede cat de serios esti.
    Nici n-am zis ca esti casatorit ci am zis gandeste-te cum ai fi deja... ce va zice sotia ta...

Iarta-ma faci ce vrei, e viata ta dar oricine trebuie sa se cerceteze inaintea Lui Dumnezeu, inclusiv eu... oricine e pacatos si care trebuie sa ajunga la deplina desavarsire in Domnul... de aceea este nevoie sa te judeci si sa te cercetezi inaintea Lui Dumnezeu sa vezi ce voieste de la tine si ce mai ai nevoie sa ajungi la desavarsire.
    Dar se vede ca vorbesc cu prunc.

Hai sa-ti spun ceva... am destule "amice" dar le evit... le evit ca sa nu mai risc ranind pe nimeni si sa nu mai mai joc cu Dumnezeu.
    Imi cer iertare daca asteptam sa fii mai serios din punctul de vedere ce faci cu viata ta si pocainta ta.[asta merge la orice baiat tanar care merge cu toate fetele ca amicii... inclusiv "eu".]
  • October 25, 2009 3:05 AM EEST
    Imi cer iertare daca te-am jignit si imi cer iertare ca am inceput aceasta discutie si realizez ca nu e voia Lui sa iti spun si ma voi ruga ca Domnul sa itivorbeasca iar tu sa ai o inima, minte deschisa pentru voia Lui :)

Dar niste sfaturi daca vrei sa le primesti, nu iti va face rau.
    Primul nu mai rade cand se vorbeste despre Dumnezeu te rog si nu as rade cand se vorbeste despre pacate. Nu o sa zic cine rade si se joaca cu pacatele dar cred ca stii bine.
    Al doilea nu stiu poate nu sunt matur spiritual dar nu stiu daca ai vazut tu vreodata cat de mult sufera o femeie, exemplu o mama... care se deschide, se daruieste cu atata dragoste, sensibilitate... de aceea sunt un vas mai slab.

Al treilea... e unul simplu nu voi mai raspunde la comentariu tau si nici nu ma bag pentru doua motive.

Vreau sa implinesc acestea versete....
    Proverbele 29:9 Când se ceartă un înţelept cu un nebun, să se tot supere sau să tot râdă, căci pace nu se face.
    Tit 3:10 După întâia şi a doua mustrare, depărtează-te de cel ce aduce dezbinări,
    Tit 3:11 căci ştim că un astfel de om este un stricat şi păcătuieşte, de la sine fiind osândit.

Ar fi bine sa incercam amandoi sa le implinim, mai ales in situatia care am ajuns.
    Domnul sa ne ajute si sa ne daruiasca intelepciune.
    Har si pace de la Tatal, Dumnezeul nostru si, de la Domnul nostru Isus Hristos.
  • October 25, 2009 5:50 PM EET
    Data viitoare nu vă mai certaţi pe tema asta,că deviaţi de la subiect :P
    Spuneţi ce vă deranjează la fetele şi atât.
  • October 28, 2009 9:35 AM EET
    scrieti baieti...scrieti....aveti dreptul sa va spuneti privirea cu privire la noi:)
  • October 28, 2009 7:09 PM EET
    numi plac fetele mande care se cred importante:)numi plac fetele cu 2 fete si etc
  • October 28, 2009 7:27 PM EET
    abel nu ma deranjeaza nimica de la ele, eu sunt impotriva acestui post
  • October 28, 2009 8:07 PM EET
    asai postul asta e o prostie
  • October 29, 2009 6:34 PM EET
    pe mine nu ma deranjeaza nimic :))
  • October 29, 2009 8:05 PM EET
    Nu va opreste nimeni să nu mai postaţi :P ,e părerea ta ,cine vrea să scrie,cine nu...e treaba lui :>
  • October 29, 2009 9:02 PM EET
    hm.. mie nu mi-e rusine.. as avea prea multe de zis... asa ca zic cazuri din bise... nu imi plac fetele care se folosesc de baieti... care nus e imbraca corespunzator... care cred ca in jurul lor este toata actiunea si lucrarea bisericii... etc.. sunt mult prea multe... un sfat... fetelor... incercati sa fiti voi insiva... unui baiat ii place enorm de mult o fata care se respecta care e linistita si la locul ei... hm... cat doresc sa gasesc asa cva:D:P si sa fie creatza :D:)) :X:X:X
    • 4294967294 posts
    October 30, 2009 10:39 AM EET
    hi hi...hi...interesanta chestieeeee.......
  • November 2, 2009 9:00 PM EET
    Alea sunt fete fiţoase,Missam ;)
  • November 2, 2009 9:09 PM EET
    din unele comentarii aflii lucruri pe care le gandesc baietii despre fete .....interesant:P:)))
  • November 2, 2009 9:16 PM EET
    Si ce anume este interesant pentru tine Baubau?:))=))
  • November 2, 2009 9:27 PM EET
    interesant?hmmm .......pai....cum am spus, afli si modul de gandire al baietilor, pe care poate k in fata nu ti l-ar spune:)
    nu neaparat ca as fi de acord cu tot ce spun ei....dar in fine :)
    • 10 posts
    November 6, 2009 12:52 AM EET
    mai baieti...mai aveti multe de reprosat fetelor in subiectu asta? :))
  • November 6, 2009 2:25 AM EET
    :)):))..ce tare sunteti baietilor:))....
  • November 6, 2009 2:26 AM EET
    mäcar bine ca recunoasteti:D:P
  • November 6, 2009 11:11 AM EET
    km putine pareri......deci..sa inteleg.,,,k nu va deranjeaza prea multeee:))