Forums » Droguri & Alcohol & Sex etc...

Sexul are un pret. Oare merita?

• E tristă și cu lacrimi despărțirea
    autor: Nichifor Nicu
    07/08/20...  more
  • Crede-L pe Hristos
    24/07/2020. ora: 05:40
    ...  more
  • Sunt un om care își dorea să devină elvețian dar acum mi-am dat ...  more
  • Marturi,vindecari,minuni....?
  • Sufletul tău este precum o cetate.
    Ziduri înalte, poartă lată, ...  more
  • Dumnezeu este bun. Acum câteva mii de ani erau niște băieți care...  more
  • Dacă te-ai descrie vreodată într-un singur cuvânt , care ar fi ?...  more
  • Istoria ne învață că bunica Bisericii Ortodoxe (Biserica Bizanti...  more
  • De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
    • 56 posts
    August 8, 2009 3:53 PM EEST

Partea 1

Partea 2

• August 8, 2009 4:31 PM EEST
    Pam Stenzel - Sex Has A Price Tag (2000)

L-am vazut, e foarte fain!
  • September 5, 2009 1:06 AM EEST
    ....slava Domnului ca mai sunt inca oameni care au curajul sa vorbeasca deschis despre lucrurile cele mai intime din viata cuiva si mai ales cele care ne preocupa cel mai mult timp din viata!!!
    Cei mai multi dintre noi nu avem curajul sa spunem ADEVARUL!!!!
    Apoi suntem atit de complexati de lucrurile care ne-au dat viata peste cap si care ne-au produs rani atit de mari incit am ajuns sa credem ca nici macar Dumnezeu nu ne mai iarta...dar slava Domnului ca indurarea Lui se inoieste fata de noi in fiecare zi si bunatatea Lui nu a ajuns la capat!!!
  • September 16, 2009 12:25 AM EEST
    Interesant...
    • 48 posts
    September 16, 2009 9:31 AM EEST
    hehe... m-am uitat la videouri.. o luat ceva timp.. da zic ca o meritat....
    ma impresionat faptul ca ea a fost nascuta in urma unui viol.. si ca o luptat ca sa ajunga unde o ajuns ca sa poata invata pe altii ceea ce e drept sa faca...
    Domnul sa o binecuvanteze!....
    • 4294967294 posts
    September 16, 2009 9:55 AM EEST
    foarte interesant video.... dar ca ea sunt foarte multi...cine sunt rarpunzatori ?......da cuv se imlineste pacatul este la culme ..sunt vremurile din urma.VINE DOMNUL
  • September 18, 2009 6:58 PM EEST
    oare cand o sa se faca si in romania astfel de intalniri in care sa se discute deschis si despre astfel de lucruri?
  • October 6, 2009 7:01 PM EEST
    Cate adevaruri !!! Foarte foarte educativ si ar fi binevenit ca toti sa implineasca ceea ce Pam spune !!! Nu degeaba a lasat-o Dumnezeu pe pamantul asta !!!
    • 19 posts
    October 23, 2009 5:01 PM EEST
    ..nu este altceva decat un alt subiect delicat de care ar trebui in primul rand parintii sa se ocupe..
    ..comunicarea de la varsta inca frageda poate evita unele neplaceri de mai tarziu..
    ..asi spune insa ca astazi ,dupa cum vedem societatea evolueaza f. repede putem spune ca parintii in multe cazuri au ramas corigenti la capitolul acesta si copii le-au luat-o pe dinainte
    ...cu regret spun ca de aceea am gasit pe aici intrebari care m-au speriat ceva de genul daca e bine ca o femeie sa faca facultate....doamne,ce-i face pe copii sa gandeasca asa.....parintilor da-ti atentie si la aceste lucruri ....
  • November 5, 2009 11:46 PM EET
    Sexul are pret, bineinteles, insa acesta este o componenta de manifestare in cadrul unui cuplu casatorit. El atinge intimitatea maxima dintre doua persoane casatorite care sa iubesc . Alimneteaza si creste legatura dintre doua persoane devenind una !
  • November 6, 2009 2:27 AM EET
    mda....interesant:D
  • November 6, 2009 4:45 PM EET
    merita,,dar trebe sa asteptam,si sa ne rugam Domnului sa ne ajute sa nu-l facem inaite de nunta..
    • 2 posts
    November 11, 2009 1:20 AM EET
    deacord cu ramona :)
  • January 22, 2010 8:57 PM EET
    merita dar nu enorm!.
  • February 2, 2010 1:51 PM EET
    foarte bine vorbit :] ..daca ar vedea toti video asta ar fi minunat! ^^ prea putini vor sa cunoasca adevarul ... ! din pacate !
  • March 12, 2010 7:24 PM EET
    f bun documentarul :)
  • June 16, 2011 9:25 PM EEST
    O felicit pentru curajul pe care-l are de a vorbi deschis unele lucruri, ea mai spunea in discursul ei ca "Iubeste legea Domnului" nu-i asa?(cei care ati urmarit documentarul), dar din nefericire chiar podoaba pe care o poarta o da de gol :)).
    Si daca chiar iubeste legea Domnului versetele din Biblie unde zice "sa nu va protriviti chipului veacului acestuia sau podoaba voastra sa nu fie podoaba de afara( 1 Petru 3:3 , Romani 12:2 )" astea nu le iubeste???
  • August 1, 2011 4:55 PM EEST
    1Sexul Premarital tinde să destrame Cuplurile,2Sexul premarital poate ascunde dificultăți serioase,3 Sexul premarital face dificilă deosebirea între Dragostea Adevărată și Pasiune,4Obiceiurile sexuale deficitare ,formate înainte de căsătorie,sunt menținute ;adesea și în sexul de după căsătorie,5Sexul premarital poate conduce la simțăminte de Vinovăție,de intensitate ușoară până la severă.6 Sexul premarital Distruge Virginitatea,7Sexul premarital Prezintă riscul Unei Sarcini,8Sexul premarital crește riscul de Cancer Cervical la Tinerele care se angajează în relații sexuale cu mai mulți parteneri,9SEXUL PREMARITAL POATE CONDUCE LA CONTRACTAREA UNOR BOLI TRANSMISIBILE SEXUALĂ,BTS BTS .....10Cei care experimentează sexul premarital sunt mai predispuși la Divorț.11Sexul premarital crește probalitatea sexului extramarital,12 Sexul Premarital Afectează ,Distruge o Reputație,13 Sexul premarital îl poate face pe unul dintre parteneri să-și piardă respectul față de celălalt,14 Răspunsul sexual al femeii în timpul contactului sexual premarital va fi incomplect,lipsit de satisfacere,(O fată aflată la vârsta adolescenței ,sau la vârsta de 20 de ani are capacitatea mai redusa de a răspunde sexual ,Și o femeie care în mod subconștient se poate Inhiba complect chear dacă ei folosesc metode Anticoncepționale,15Sexul Premarital poate avea drept consecințe anumite disfuncții sexuale la bărbat,1Impotență,2Ejacu...e prematură,3Ejacula..întârziată,16 Sexul premarital distruge valoarea însemnătatea Lunii de Miere,17 Sexul premarital tinde sa formeze obiceiuri,18Sexul premarital schimbă atitudini.19Sexul premarital Erodează Relația Cu DUMNEZEU.20 Cu cât numărul de contacte și partenerei sexuali este mai mare ,cu atâta impactul tuturor acestor dezanvataje ale sexului premarital este mai teribil,..Singura cale cu adevărat sigură de a evita o boala BTS Transmisibilă sexual precum și complicațiliile ei ,este Absența totală de a face *** până la căsătorie....AȘA CĂ VĂ VOI ÎNTREBA PUR ȘI SIMPLU:::VREȚI SĂ VĂ ASUMAȚI UN ASEMENEA RISC PENTRU VIITORUL VOSTRU???????????????????.