Forums » Prezentari

descriere

• Cuprinde-mă, Doamne cu funia dragostei Tale,
    Căci eu sunt ca o f...  more
  • Mă țin de haina Ta
    autor: Nichifor Nicu
    13/10/2021/ ora: 01:20

...  more
  • Religia și credința
    06/10/2021. ora: 23:10
    ...  more
  • Libertate cu miros de dictatură
    04/10/2021....  more
  • https://cumvaplace.ro/inghetata-de-catina/?fbclid=IwAR3-zvoM68uQ...  more
  • Stăteam aseară de vorbă cu câțiva tineri și povesteam despre ace...  more
  • Săculețul cu pietre
    23/09/2021. ora: 19:50
    ...  more
  • Dacă aveți în anturajul vostru sau în familia voastră ( pentru c...  more
  • Caracterul pocăinței
    20/09/2021. ora: 19:20...  more
  • Ţi-ai dori o biserică care să-ţi împlinească nevoile ? Ai dori o...  more
  • A fost un moment în viața mea în care pur și simplu nu mai vedea...  more
  • https://doctormenci.ro/ceai-de-foi-dafin/
    https://doc.ro/sanatat...  more
  • by Gabriel Daniel

A căutat cel rău metode , să prindă tinerii ...  more
  • Să fii onest cu ceea ce ești în fiecare zi .
    Să fii sincer cu fe...  more
  • Prietenia cu Hristos
    24/08/2021. ora: 21:40...  more
  • <br><br><br>Laptop replacement keys can save y...  more
  • Poporul Domnului era de zile-ntregi în teamă
    Căci în război cu f...  more
  • "Câteva mici observații despre politețuri care încep să fie...  more
  • Am auzit o poveste africană. «Într-un sat de munte, s-a construi...  more
  • Mă urmărește de o vreme încoace cuvântul " liniște " ....  more
  • November 19, 2008 5:37 PM EET

Cine sunt eu ?? ...

Sunt fica regelui regilor , sunt faptura mainilor Lui .....

Sunt o persoana diferita si unica , dar incelasi timp am multe in comun cu cei ce ma inconjoara

Am fost creata pt un plan divin si ca sa port lumina , sa fac voia Tatalui

Am defecte , dar am si calitati ....

Imi place sa zambesc dar si sa plang atunci cand simt nevoia de a o face ...

Imi place marea , dar imi place si muntele...

Imi place rasaritul dar si apusul ...

Imi place sa vorbesc ( poate prea mult ) dar imi place si sa tac si sa ascult ...cred ca si tacerea are taina ei

Imi place sa ma plimb ( in special toamna ) si printre frunze ce cad sa-mi astern gandurile pe o hartie ...de obicei le tin doar pt mine , de prea putine ori le impart cu cei din jur

Imi place sa privesc lumea de afara in timp ce merg cu autobuzul , am impresia ca pt cateva clipe parasesc realitatea si pot sa ii vad din afara ei ...

Imi place sa privesc stropii de ploaie cum incearca sa contureze forme pe geamurile camerei mele ...

Imi place sa cred ca in momentele fara importanta este unde se creaza caracterul meu ...

Iubesc muzica si oamnenii ( sunt persoane care nu pot fi inlocuite in inima mea )

Imi plac fluturii si culoarea mov ( deci si mai mult un fluture mov ;)) )

Iubesc copii enorm de mult , si visez ca intr-o zi sa ajung in Africa sa joc jocuri si sa imbratisez copii de acolo ( dragoste nascuta in mine de curand dar , care este latenta )

Imi place sa ofer dragoste , si sa primesc in acelasi timp ...

Cam aceasta sunt eu ...

un nou strop de ploaie care inca lucreaza sa adopte forma dorita de Tatal pe geamul numit ...lume .

• 12 posts
    November 20, 2008 9:43 AM EET

hey.. diferit-o:P...   imi place ale:)

• November 20, 2008 9:45 AM EET

Multumesc ligi :p

>:D<

• November 20, 2008 3:27 PM EET
    Sa ma anunti si pe mine cand ajungi in africa..poate vin si eu...:P:P
    Nici ca se putea o prezentare mai frumoasa
    • 12 posts
    November 21, 2008 11:16 AM EET

:))

in Africa vine cu mine;))

asa ca...

oricum, cand am strans echipa si oamenii de care avem nevoie:)

Vom merge... in Africa:) si te vom anunta si pe tine;) bineinteles:)

la copiii nostri de soare...:)

abea astept!!!!

• November 21, 2008 2:01 PM EET
    Ce dragut din partea voastra...
    ...de abia astept...
    sa nu fie nici prea devreme...:P:P
    • 12 posts
    November 21, 2008 3:54 PM EET

IN URMATORII  2 ani:)

anul ce vine, merg in romania... si am vorbit deja.. sa incep in Cj un studiu pt misionari:)

cu un chinez misionar acolo:)

deci.. vorbim cat de serios se paote

• November 23, 2008 8:31 AM EET

ce ma bucur totusi cand vad caci mai este lume care ne imparte visul ....

abia astept si eu sa ajungem acolo ....:)

la copiii de soare

• November 23, 2008 4:10 PM EET
    Peste doi ani e perfect...
    Eu as vrea si acum dar nu prea stiu sa fac nimic bun:)):P
  • January 24, 2009 9:57 AM EET

=))=))in primul rand....

apoi vreau sa intreb si eu, de ce africa?? aici in romania nu sunt destui saraci, bolnavi necredinciosi, persoane care au nevoie de o mana de ajutor, persoane cu un anumit handicap.....de ce africa?? de ce va intindeti asa sus?? stiti kiar vecina voastra daca ati ajutao sa scoata gunoiul, sa urce scarile, deja pt ia sunteti ingeri??eu una am avut visuri......inca o intrebare, pana ce mergeti sau va hotarati sa mergeti ce faceti? lasati pe cei care au nevoie de ajutor fara fiindca sunteti ocupati cu pregatirile pt africa???

nu vreau sa va desamagesc, departe de mine gandul...doar ganditiva......:*:*:*

• January 24, 2009 1:32 PM EET

draga linapsiu...inainte de ati raspunde la mesajul tau intreg te-as ruga sa nu mai pui semnu "=))"  cand comentezi la ceva , ce poate unii isi iau in serios , nu vreau sa te supar dar poate reusesti sa faci persoana respectiva sa se simta rau ( nu e cazul meu , dar pt viitor) ...

dupa ...as vrea sa iti spun ca a visa nu e rau , e chiar bine sa avem anumite aspiratii!

Vreau sa iti spun ca in timp ce ne pregatim sa mergem in Africa nu trecem nepasatoare pe langa cei din jurul nostru , cu aceasi dragoste cu care am facio in Africa ajutam si pe cei de aici .

Africa ...e un  proiect de viitor , si chiar Domnul ne spune sa vestim Evanghelia si la neamuri  deci eu cred ca nu trebuie sa ne limitam doar la romani sau in cazul nostru la spanioli.

Si Africa ...Africa pt noi are o importanta deosebita ...de aceea vrem sa mergem in Africa.

• January 24, 2009 3:12 PM EET

Lina,cunosti si tu persoane cu handicap fizic? Eu mi-as dorii sa ma implic la cei cu cazurile astea ,in Romania :P Sunt cei mai neintelesi si ei sunt cei mai buni oameni la suflet ,au o inima mare :D

• 81 posts
    February 21, 2009 1:17 PM EET
    Perfect de acord cu Lina. Chiar sunt toţi români creştini?? oare au auzit toţi de dragostea lui ISUS?? Cred că nu aşa că mai bine începem cu cei din jurul nostru iar apoi cu ceilalţi :) nu??
    • 81 posts
    February 21, 2009 1:29 PM EET
    Spun acelaşi lucru şi pt Spania. Acolo e chiar mai rău. Am fost în spania 2 ani şi ştiu ce sufleteşti sunt spanioli dar şi cît refuză credinta adevărată. Consultate con el Espiritu Santo el es al mando de tu vida ALEXANDRA gândeştete la asta.
  • February 22, 2009 5:40 PM EET

draga emi inainte sa raspund la comentarile tale o mica corectare la propozitia pe care ai scriso in spaniola...:-)

Consultate con el Espiritu Santo el es al mando de tu vida....in loc de "es"....se zice esta

si acuma as vrea sa iti raspund la comentariu tau ...

asa vrea sa citesti si ceea ce iam raspuns la linapisu  ....fiindca acolo am explicat dece ne dorim sa ajungem in africa ...

si e clar ce nu toti romani sau toti spanioli sunt crestini ...iar noi nu stam nepesatori nici inaintea acestei situatii ...ne implicam si incercam sa il facem cunoscut pe Domnu ...( daca vrei mai multe detali ma poti contacta pe mess si o sa iti pot spune ce facem si pt cei de aici ) ....

dar cum in romania nu toti suntem crestini sau in spania...nici in africa nu sunt toti crestini ...de fapt in africa aproape e mult mult mai rau ca in romania sau spania ....

deci ...fata de ei putem sta nepasatori ??

gandeste-te ...

Domnul ne iubeste pe toti la fel ...

si cum te vrea pe tine pt El fiindca roman/ca ...asa  doreste pe oricare alta persoana din Africa sau alte locuri ...

• 81 posts
    February 24, 2009 5:10 PM EET
    Hei era doar un comm nu tre sa te sup ok mereu sunt shi voi vi de acord ca dorintele/aspiratiile sa le indeplinim primele shi chiar imi pace ce vrei/ti sa faceti pt oameni din Africa si te/va sustin ok GBU scz pt greş la spaniola nu prea mai stiu chiar tot se mai uita
  • February 24, 2009 6:10 PM EET

emi ....nu m-am suparat ...departe de mine gandul ...

ti-am raspuns doar in modul cel mai sincer posibil

.......................................

si in legatura cu propunerea ta ....

mie imi place idea...te sustin si ziua 27 vineni mi se pare ok :-) 

Fi binecuvantat/a

• 81 posts
    February 26, 2009 3:31 PM EET
    emanoil enache fratele lui lucian enache care merge cu voi in africa "scap shi yo de el":)) GBY
  • April 5, 2009 8:14 AM EEST

CE FAIN..........>:D<

• April 6, 2009 7:10 PM EEST

multumesc denisa>:D<

• August 2, 2009 12:47 AM EEST
    frumos:)
  • September 16, 2009 10:48 PM EEST
    sall all sunt andrei un simplu copil al DOMNULUI fiti binecuvantati
  • October 28, 2009 9:38 AM EET
    asa este linapisu.......miam pus si eu intrebarea asta;)
  • February 22, 2010 12:07 PM EET
    e frumos k va gandi-ti la Africa....dar dak stati bine sa va gandi-ti..Africa ar fi chiar la noi in romania...
    pt k la noi sunt multi oameni carre au nevoie de dumnezeu,care nu il cunosc si care nu au auzit de el..la noi e mare nevoie de evanghelizare..tre sa lucram in rugaciune si sprijin pt tara noastra si apoi sa ne gandim la ceilalti...va doresc succes in lucrarea voastra s ma voi ruga k domnul sa va ajute in planurile voastre..:)
  • February 22, 2010 12:09 PM EET
    e frumos k va gandi-ti la Africa....dar dak stati bine sa va gandi-ti..Africa ar fi chiar la noi in romania...
    pt k la noi sunt multi oameni carre au nevoie de dumnezeu,care nu il cunosc si care nu au auzit de el..la noi e mare nevoie de evanghelizare..tre sa lucram in rugaciune si sprijin pt tara noastra si apoi sa ne gandim la ceilalti...va doresc succes in lucrarea voastra s ma voi ruga k domnul sa va ajute in planurile voastre..:)