Forums » Jocuri

O caracteristica a mea care incepe cu initiala ;;numelui;; meu

• De la Pasti pan'la Rusalii
    Am stat doar in rugaciune,
    Asteptand ...  more
  • O umbră-i omul pe pământ
    autor: Nichifor Nicu
    18/05/2020/ ora: 1...  more
  • An article about the differences between love and lust hardly se...  more
  • Salutare oameni, doresc sa recomand tuturor oamenilor interesati...  more
  • Pe zi ce trece se simte o nerăbdare în societate și am o stranie...  more
  • Hear what Jesus says about divorce and remarriage. The clause &a...  more
  • Anii 30 d.Hr, primăvara. O zi ce părea obișnuită pentru mulți s-...  more
  • Există ceva neatins de virus, neatins de arme, de foc, de tsunam...  more
  • Cugetând într-o seară, m-am mâhnit în sinea mea înțelegând o rea...  more
  • Cine sunt ei?
  • Un profesor se plimba prin fața tablei în timp ce preda clasei d...  more
  • Azi m-am gândit să vă scriu voua, oameni care ați simțit cât de ...  more
  • Lipește-ți viața de Scriptură
    25/03/2020. o...  more
  • 3 Adevăruri încurajatoare de amintit când lucrurile se precipită...  more
  • -
  • Robia amvonului

Avem frați ce nu renunță l...  more
  • Poți fugi dar nu te poți ascunde
    28/02/2020...  more
  • Studiile arată că o femeie abea la al 6-lea selfie pare a fi cât...  more
  • Sa mergem pe munte unde Isus a luat trei ucenici,Petru,Iacov si ...  more
  • Într-o zi un băiat văzându-și vecinul că este plin de succes, de...  more
  • August 13, 2009 2:55 AM EEST
    ...cred ca ati mai intalnit acest joc si pe alte site-uri....dar as vrea sa-l jucam si aici((sper sa nu se supere nimeni))......spui o caracteristica a ta care incepe cu initiala numelui tau...

exemplu: Florina=frumoasa ....

as vrea sa folositi numele vostru real...nu cel de user....sper sa va placa..GBu...
    • 56 posts
    August 13, 2009 5:17 AM EEST
    Hmm interesant jocu asta :)

Nu sunt prea multe care incep cu litera G, dar mi-a venit aceasta caracteristica in minte:

Geroge = ganditor

De ce m-am gandit la aceasta caracteristica? Imi place mereu sa meditez toate lucrurile, sa pot scoate o invataura buna sau deseori sa explic lucrurile plin exemple. Deasemenea imi place sa reflectez problemele vietii, sa pot gasi solutii pentru probleme, sa pot ajuta lumea care are nevoie de ajutor.
    Imi place sa scot in totdeauna ideei noi si cu ajutorul Domnului sa le pot pune in practica, precum acest site a fost infintat printr-o simpla idee :)

Domnul sa va binecuvanteze pe toti!
    • 45 posts
    August 13, 2009 8:21 AM EEST
    paul=perseverent :D

well...de la o varsta mai mica am inceput sa fac sport si una din calitatzile care leam invatzat acolo este asta: perseverentza...ma ajutat enorm de mult in viatza de sport dar...mult mai mult in viatza de zi cu zi...
    de la perseverentza in rugaciune pana la perserverentza in invatzatura:D

there are many more:D

• August 13, 2009 5:07 PM EEST
    luciana = lumină
    doresc să fiu şi eu o lumină pe cărarea ce duce spre mântuire,
    interiorul meu să fie lumină,
    ochii mei să fie plini de lumină;
    să semăn cu Cel ce a spus:Eu sunt lumina lumii, cine Mă urmează pe mine nu merge în intuneric"
     câtă vreme aveţi lumina printre voi, credeţi în lumină, ca să fiţi fii ai luminii.”  Odinioară eraţi întuneric; dar acum Sunteţi lumină în Domnul. Umblaţi, deci, ca nişte copii ai luminii.rămâneţi în lumină, ca să fiţi fii ai luminii.”  Ochiul este lumina trupului tău. Dacă ochiul tău este sănătos, tot trupul tău este plin de lumină; dar dacă ochiul tău este rău, trupul tău este plin de întuneric.
    Aşa că, dacă tot trupul tău este plin de lumină, fără să aibă vreo parte întunecată, va fi în totul plin de lumină, întocmai ca atunci când te-ar lumina o lampă cu lumina ei mare.”
    lumină pt mine şi pt cei din jur.
  • September 12, 2009 3:38 AM EEST
    artemis-amabila
    :D
    chiar sunt amabila:))
  • September 14, 2009 2:06 PM EEST
    imi place explicatzia lui artemis :))))

Flavia--> fericita:D
    deci is fericita pentru toate binecuvantarile pe kre le am..[pe kre poate de mult ori nush sa le pretzuiesc]...
  • September 14, 2009 6:01 PM EEST
    Anamaria ---->> adevarata si ambitioasa
    Toata lumea a spus o calitate oarecum pozitiva pana acum.Eu ma abat de la regula si spun 2 calitati-defecte.(spun asta pentru ca intr.un timp mi se pareau defecte)Adevarata -vine de la adevar si asta pentru ca tot timpul mi,a placut sa spun adevarul verde in fata,sa nu umblu cu fraze eufemistice,chiar daca de ce le mai multe ori prin adevar poti rani omul.Tot timpul prietenii mei isi dadeau seama (cand eram mai mica) daca mint pentru ca ma inroseam la fata sau radeam cand minteamAmbitioasa-->>pentru ca mereu vreau sa fiu prima,in toate.Mereu vreau sa fac lucrurile perfecte chiar daca stiu ca nu am cum,pentru ca suntem perfectibili ci nu perfecti.Astazi nu mai mi se par chiar defecte aceste calitati(cum suna ) si pot spune ca fara ele nu as fi ajuns sa fiu multumita de mine,de nivelul la care sunt in momentul actual.So....e adevarat ca in tot raul si un bine!;)
  • September 14, 2009 6:10 PM EEST
    Laura-Loiala
    Sunt genul de pers care nu dau inapoi la prima greseala p care mi-o face un prieten, chiar daca ma dezamageste, cred ca adeveratele prietenii se fac intre pers care stiu s ierte si sa fie alaturi unii de ceilalti no matter what...si pot s spun ca sunt loiala prietenilor mei..nu cred in prietenii multi,ci putini si adevarati..
    • 266 posts
    September 14, 2009 7:17 PM EEST
    Luiza-Lumina
    stiu ca s`a mai zis lumina dar asta mi`a fost primul cuvant care mi`a venit in minte :) si chiar asta imi doresc cel mai mult sa fiu..LUMINA
    Imi doresc sa fiu in primul rand lumina in familia mea si mai ales pt sora mea mai mica..asa cum sunt la biserica la religie si la copii sa fiu si acasa,sa nu apar in fata ei cu mai multe fetze..sa fiu una si aceeasi..Copilul Lui..si sa se vada asta..Imi doresc nespus de mult sa fiu lumina pt colegii mei,sa traiesc in asa fel incat Slava lui Dumnezeu sa se vada in viata mea,si sa`si doreasca si ei sa vina la Hristos,mi`s dragi si`mi doresc nespus,nespus de mult sa ma intalnesc si cu ei in cer,sa ne bucuram impreuna de prezenta Domnului. Cred din toata inima ca macar unii din ei intr`o zi se vor pocai! Si`mi mai doresc sa fiu lumina pt prieteni,pt cei de la Bise..oriunde as fi sa fiu o LUMINA!!si o BINECUVANTARE!!! Domnul sa ne ajute pe fiecare sa fim o lumina si o binecuvantare pt fiecare om!!! :)

si ink ceva..:P Luiza-Linistita
    Sunt o pers mai linistita,nu`mi place sa ma cert cu lumea...mai bn las de la mn si`i dau si camasa ;)) ce rost are paruiala si ura..? N`am traeba cu nimeni adica imi dau silinta sa ma inteleg bn cu TOATA lumea :)
    God bless you,all! >:D<
    • 3 posts
    September 23, 2009 11:56 AM EEST
    Simona-sociabila, silitoare:D:)) cam atat:))
  • September 25, 2009 4:54 PM EEST
    Danutza-distractiva ;)
    • 72 posts
    September 25, 2009 9:42 PM EEST
    Iemima=isteata!!:p
  • September 25, 2009 10:19 PM EEST
    Emanuel-Energic
  • September 28, 2009 7:07 PM EEST
    iuliana= iubareatza..:-x

i love all f you...:)
  • September 29, 2009 8:50 PM EEST
    carmen-capabila:)))
    mda..
    :D:D=)))
  • September 30, 2009 4:27 PM EEST
    Cristina-crestina,curioasa :) calma :)
  • September 30, 2009 10:05 PM EEST
    Naomi - nesimtita =))=))
    glumesc :)):))

neobosita :>

tot timpul am ceva de facut :D ....e bine ca nu ma plictisesc ;))
    • 48 posts
    October 1, 2009 4:42 AM EEST
    blondutzu...-bombonel.. =))))..jk..

Adi - aprig.. daca se ia ca si carateristica.. :p
  • October 1, 2009 10:06 AM EEST
    =))
    =))blondutzu...-bombonel..=))

• October 2, 2009 8:25 PM EEST
    alina- alinare
  • October 2, 2009 8:25 PM EEST
    ;))
  • October 2, 2009 10:33 PM EEST